Najczęściej zadawane pytania

 

Jak wytrzymała jest folia?

Trwałość folii to 5-7 lat. Zalecamy zdjęcie folii bez uszkodzenia lakieru z pojazdu po 3 latach od aplikacji. Oczywiście folia nie jest wieczna, jednak świetnie chroni ona lakier przed otarciami, odpryskami i uszkodzeniami. Jeśli zostanie użyte ostre narzędzie w celu uszkodzenia lakieru, folia może ulec zniszczeniu ale jak pokazuje nasze doświadczenie, lakier często zostaje nietknięty a uszkodzoną folię z elementu wystarczy wymienić.

 

Czy demontowane są elementy auta? Np. lampy, klamki, listwy, antena, uszczelki...

To zależy, jeśli takie jest życzenie klienta demontujemy, wówczas łatwiej jest montażyście okleić trudno dostępne miejsca i szczeliny. Czasem jednak nie ma takiej możliwości lub klient nie życzy sobie demontażu.

 

Czy folia wygląda jak lakier? Czy np. po otwarciu drzwi widać oklejenie?

Folię trudno odróżnić od lakieru. Oczywiście gdy się przyjrzymy widać zakończenie folii (np. pod uszczelkami, na progach) gdyż materiał musi gdzieś się kończyć. Wykończenie takich miejsc to indywidualna decyzja klienta. Standardowo wykończenia są widoczne - np. po otwarciu drzwi widać oryginalny lakier. Jeśli jednak jest takie życzenie, oklejamy na ile to możliwe - wewnętrzną stronę drzwi, progi itd. Należy się jednak liczyć z tym, że operacja taka bedzie trwała dłużej i podniesie koszty montażu folii.

Proszę pamiętać że foliowanie pojazdu to nie lakierowanie! Różnice między oklejaniem pojazdu a lakierowaniem:

  • Przede wszystkim oklejanie aut to proces w pełni odwracalny, zawsze możemy wrócić do oryginalnego koloru lakieru

  • Folia zapewnia niepowtarzalny efekt - np. karbon, mat, kameleon, połączenie kilku kolorów

  • Oklejenie pojazdu to precyzyjna praca ręczna - mogą się zdarzyć łączenia folii, drobne zmarszczki lub prześwity oryginalnego lakieru - szczególnie w miejscach trudno dostępnych dla montażysty

 

Czy uszkodzenia, zaprawki na lakierze będą widoczne po aplikacji folii?

Wszelkie wgłębienia, rysy będą widoczne. Folia jest bardzo elastyczna i dopasuje się do takich miejsc. Co ważne, jeśli karoseria była lakierowana, nie dajemy gwarancji że po zdjęciu folii lakier lub szpachla nie zejdą razem z folią. Niestety jakość wykonania napraw blacharskich jest bardzo różna, dlatego przed aplikacją folii informujemy o możliwych uszkodzeniach karoserii po demontażu folii.

 

Czy po założeniu folii widać bąbelki powietrza?

Dokładamy wszelkich starań aby nie było powietrza pod folią, jednak zdarza się że pozostaną pojedyncze pęcherzyki oraz drobne zarysowania na powierzchni folii. Znikają one samoistnie po kilku dniach / tygodniach przy eksponowaniu na słońce i ciepło.

 

Jak pielęgnować auto oklejone folią?

Przede wszystkim zalecamy korzystanie z myjni ręcznych (szczególnie przy foliach matowych i karbonowych). Wynika to z faktu że myjnie automatyczne mogą pozostawiać rysy na karoserii. Folie błyszczące można polerować i pielęgnować jak lakier samochodowy.

 

Czy mogę sam okleić swoje auto?

Osoby, które nie mają doświadczenia w oklejaniu pojazdów nie powinny samodzielnie podejmować się takiego zadania. Może na tym ucierpieć karoseria a efekt będzie odbiegał od zamierzonego. Polecamy usługi naszych doświadczonych montażystów, którzy aktualnie działają w całej Polsce.

 

Dlaczego Folie Samochodowe?

Dla wielu osób, temat oklejania samochodu folią (nie tylko w celach reklamowych) to nowość i często zaskoczenie. Rodzi się wiele pytań dotyczących zastosowań folii i efektów oklejania.
Na początek kilka słów na temat powstania produktu. Folie KPMF "ColorChange" zostały stworzone specjalnie na potrzeby niemieckich taksówek, dla których ustawowo wyznaczono jednolity kolor. Rozwiązanie polegające na oklejeniu pojazdów, pozwoliło zaoszczędzić pieniądze (koszt oklejania i folii jest niższy niż lakierowanie) oraz czas. Co ważne, kolor taksówek był specyficzny, w związku z tym sprzedaż samochodu w takim kolorze byłaby bardzo problematyczna. Dzięki zastosowaniu folii zniknął i ten kłopot. Po zdjęciu folii nie pozostają żadne ślady  kleju na oryginalnym lakierze - nawet po kilku latach!

ZOBACZ WZORNIK KOLORÓW

Pomysł oklejania samochodów szybko przyjął się na całym świecie. Jedną z realizacji było np. oklejanie na żółty kolor Praskich taksówek. Folia samochodowa jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, właścicieli flot samochodowych, firm leasingowych, salonów samochodowych... itd. Pozwala na zakup tańszego pojazdu oraz zmianę jego koloru na barwy firmowe (w przypadku firm i instytucji) lub dostosować kolor samochodu do indywidualnych wymagań klienta (salony samochodowe).
Poniżej kilka "plusów" folii zmieniających kolor aut:

  • mniejsze koszty w porównaniu z lakierowaniem
  • pozwala na bieżące naprawy poszczególnych elementów karoserii
  • oryginalne motywy na lusterkach, słupkach, masce wpływają na niepowtarzalność samochodu
  • chroni lakier doskonale pokrywa kolor lakieru np. z białego auta możemy zrobić czarne i dowrotnie

Więcej informacji o folii na lakier samochodowy.

end faq


Zmienkolor.pl

ul.Słupska 45, 60-458 Poznań

Monika Żuchowska
tel. +48 61 849 88 83
mob. +48 661 515 515
zmienkolor[at]zmienkolor.pl
monika[at]zmienkolor.pl

Wyświetl większą mapę